OKRAJOVĚ O NAOKRAJI

Už pár dní jsem mezi vámi v Sami za sebe…a přišel ten správný povánoční čas se představit…

Tento rok jsem založila společně s přáteli akční skupinu zaměřenou na uměleckou tvorbu v krajině – naOkraji (www.naokraji.cz). A tím se začala splétat pavučina mého kreativního života…

pavouk

Někdo o mně nedávno prohlásil, že jsem tvořivost na nožičkách.
A asi na tom něco bude. Ráda tvořím v krajině a ráda tvořím s krajinou. Ráda krajinu prožívám a prožitek umožňuji také ostatním.

houpacky01

Ráda krajinu i sebe rozhoupávám. A následně ráda ztrácím rovnováhu. A tak rozmisťujeme do krajiny houpačky, aby se náhodní kolemjdoucí mohli pohoupat a zaradovat se! www.naokraji.cz/houpacky

darecek01

Ráda hledám zapomenuté staré sady, které nemají nikoho, kdo
by z nich měl radost. Ráda ochutnávám dary, které krajina lidem dává.

dest1a

Při tvorbě nechávám místo promlouvat. Chvíli sedím na břehu tůně a inspirace ke mně sama přijde. Nemusíte jí hledat, ani ji vymýšlet. Najednou uvidíte obraz.

nahoru01a

Zajímavá místa se snažíme akcentovat měkce.  Více než na díla samotná se snažíme poukázat na samotnou krásu, jedinečnost a rozmanitost krajiny, která nás nepřestává udivovat. Drobnými intervencemi se snažíme  vzbudit otázky v duších náhodných kolemjdoucích a posílit tak zájem o věci kolem nás.

1959494_661957177208000_370598346599571248_n
Umění v krajině je pro nás cesta, jak k lidem o krajině promlouvat. Jedná se o formu, která může lidi do krajiny přilákat, poukázat na určitý problém či vyvolat diskuzi, zájem o určené místo.

ostrovy05

A na závěr…proč jsem v sami ZA sebe? Abych nebyla sama PRO sebe! Chci se inspirovat být inspirována…chci společně tvořit…prožívat…spojovat se a rozpojovat…a oslavovat Život. Má někdo podobnou chuť? :)

* díla, která zde vidíte vznikala většinou ve spolupráci s přáteli ze sdružení naOkraji, především však s Dankem Matějkou – šikovným spolutvůrcem a fotografem – díky němu se s vámi můžeme podělit o naše pomíjivá díla…

Co si o tom myslíš?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s