15+16/100 days of Lenka playing

Dobré ráno všem!

Já už to tak asi budu mít. Prostě to někdy nejde splánovat. Hraju, někdy zvládnu i nahrát ale už nezvládnu posdílet. Ale má to tak být. Musím se věnovat Páji, nemůžu po ní přece chtít, aby koukala do počítače jak datlím každý den nějaký blogy nebo co :D

V posledních dnech mě nejvíc dělá radost, že se Pája naučila volat „Maminko!!“ ach! Má to někdy i různé verze provedení, jako Mamiko, Ma.. ko, Tatimko, Taminko, Máto… podle toho, kdo je zrovna s ní, jestli já nebo Milan. Každopádně mi to dělá radost.

Dnes je šestnáctý den. Má to velký dopad na to, jak Pája vnímá housle. Od začátku jí učím, jak se má k hudebním nástrojům chovat. A když se potkávám s různými lidmi, všimla jsem si že je napodobuje. A vzniklo z toho toto:

20160504_084430-1

Vzkaz pro Břeťu: I když se tě bojí, máš na ni velký vliv!

No a tady máte k tomu video:

No a včera jsem už to večer nějak nedokázala nahrát. Říkala jsem si, že to tak má být. A dneska mám moc věcí na práci a tak přicházím jen s malou ukázkou. Hlavně jsem si tím vzpomněla, že za 2 měsíce začne workshop v Novém Městě na Moravě, zvaný Slunohraní. Moc se těším! Občas už na něj cvičím. Hraje se v kvartetech a v orchestru. Když hraju v kvartetu, většinou sedím u druhých houslí. Teď sice prozradím, co nacvičujeme s Maruškou, Ondrou a Břeťou (pokud si to bude náhodou číst Vlastička nebo Hanička), ale to nevadí. V druhých houslích někdy není poznat, co za skladbu se jedná. Ale dohromady to ve skladbě hraje důležitou roli (cítím se důležitě :D ). Některé časti jsou vtipné, když je hrajete sami :)

To je dnes vše :)

Jde se ven!

Léňa

Co si o tom myslíš?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s